Menu

Після низки скандалів "Довженко-центр" отримав нову керівницю: вже очолювала заклад

Читать на русском

Після низки скандалів "Довженко-центр" отримав нову керівницю: вже очолювала заклад
Після низки скандалів "Довженко-центр" отримав нову керівницю: вже очолювала заклад

У понеділок, 6 лютого, відбувся конкурс на посаду генерального директора Національного центру Олександра Довженка. Переможницею стала в.о.керівника центру Олена Гончарук, що є директоркою Музею кіно.

Об этом сообщает Руспресс

Це вже друга перемога Гончарук на конкурсі з обрання нового очільника цієї установи, за результатами першого конкурсу її кандидатуру так і не було офіційно затверджено Держкіно. Про результати конкурсу повідомила у Facebook журналістка Лєна Чиченіна.

"Олена Гончарук знову перемогла на конкурсі на посаду гендиректора Довженко-центру! 6 голосів. На другому місці Вікторія Водка – 3 голоси. Один кандидат знявся на користь Олени. Два інші кандидати – без голосів. Але я готова до сюрпризів, як і раніше", – написала журналістка.

Після низки скандалів ’’Довженко-центр’’ отримав нову керівницю: вже очолювала заклад. Фото

Про перемогу Гончарук повідомив також Довженко-Центр у своїх соцмережах.

"Конкурс на посаду Генерального директора Довженко-Центру виграла Олена Гончарук! Знову. Вітаємо переможницю!" — йдеться у повідомленні.

Після низки скандалів ’’Довженко-центр’’ отримав нову керівницю: вже очолювала заклад. Фото

Конкурс розпочався в понеділок, 6 лютого, о 10 годині ранку. Сама Гончарук у імпровізованій "пресконференції" зазначила, що результат став для неї "неочікуваним". Водночас вона відзначила професіоналізм комісії та те, що її члени знаються на кіносфері.

Після завершення конкурсу Гончарук назвала результат "неочікуваним", хоча й зазначила, що комісія є професійною та знається на кіногалузі.

"Недовіру викликає те, що органи управління можуть маніпулювати конкурсами і, на жаль, конкурс 2021 року це підтвердив... Конкурси були розроблені як демократична процедура, тому якщо "хакати" ще й конкурси, це вже занадто. Тому я вирішила піти на нього як на єдиний, можливо, інструмент врегулювати відносини між органом управління і Довженко-Центром", – зазначила в.о.керівника інституції.

Тепер на черзі — підписання протоколу комісії та погодження Держкіно. Лише потім з Гончарук укладуть контракт як з гендиректором Центру — вже без приставки "в.о.".

Проведенню конкурсу 6 лютого передувала низка скандалів. Так, другий етап засідання конкурсної комісії мав відбутися 3 лютого у центральному корпусі "Київнаукфільму". Однак перед самим початком засідання невідомі повідомили про "замінування" будівлі "Держкіно", а поліція, що прибула на місце після дзвінка "аноніма" перекрила вхід до споруди.

Члени конкурсної комісії та інші учасники засідання близько чотирьох годин пчекали на вулиці завершення обстеження будівлі саперами. Проводити засідання в іншому приміщенні у "Держкіно" відмовилися.На додачу днями проти Олени Гончарук, яка упродовж двох років виконує обов’язки гендиректора Центру Довженка, раптово відкрили провадження. Воно було зареєстроване ввечері 2 лютого, напередодні запланованої дати проведення засідання.

Також напередодні стало відомо, що проти однієї з кандидаток, в.о. гендиректора Олени Гончарук, яка керує інституцією останні два роки, відкрили справу. Провадження зареєстрували ввечері 2 лютого, тоді як засідання було назначене на середину дня 3 лютого.

За даними ЗМІ, Підставою для відкриття справи стали "матеріали та акти перевірок діяльності центру, якими встановлено порушення законодавства в частині публічних закупівель, розпоряджання державними коштами та управління державним майном". У якості потерпілого журналісти з посиланням на документ, вказали Держкіно.

Водночас на сайті прокуратури станом на вечір 2 лютого жодних повідомлень про відкриття провадження не було.

Керувати Центром Гончарук розпочала після того, як перемогла на конкурсі на посаду керівника цієї інституції у 2021 році. Однак результати конкурсу офіційно так і не були затверджені.

У серпні 2022 року Держкіно видало наказ про реорганізацію Довженко-Центру. А в листопаді повідомило, що Гончарук відсторонено від виконання обов’язків в. о. генерального директора. Замість неї призначили тимчасового нового в.о. Юлію Каждан. Це призначення викликало хвилю протестів, адже новопризначена керівниця займалася бухгалтерським обліком, заснувала кінологічний центр, а також проводила консультації з гіпнотерапії та психосоматики — однак не мала жодного профільного досвіду роботи. Зрештою Каждан написала заяву про звільнення, на її місце призначили кінокритика Андрія Алфьорова – та він також не приступив до виконання обов’язків.

21 грудня Держкіно оголосило новий конкурс на посаду керівника Довженко-Центру.

Источник: Преступная Россия