У МОЗ розповіли про умови для евакуйованих у Нових СанжарахЕвакуйовані з Китаю громадяни розміщені по двоє в номерах, забезпечені гарячим харчуванням, згодом їм буде надаватися ще й психологічна допомога.

Об этом сообщает Футляр от виолончели


Про це заступник міністра охорони здоров’я Дмитро Коваль розповів на годині запитань до уряду у Верховній Раді, повідомляє Укрінформ.


“Люди дійсно знаходяться не в п’ятизірковому готелі …Громадяни розміщені в номерах по двоє, забезпечені гарячим харчуванням. Є уточнення — їжа готується не в цьому санаторії, вона готується за принципом кейтерингу. Їжу люди приймають з одноразового посуду, який після цього збирається і відповідним чином після знезараження утилізується”, – сказав Коваль.


За його словами, в санаторії “Нові Санжари” окремі каналізаційна система і водопостачання. “Обробка стічних вод відбувається так само, як і в інфекційних лікарнях під час підсиленого режиму”, – сказав Коваль.


Він також наголосив, що зважаючи на відносно тривалий термін перебування в ізоляції, евакуйованим з Китаю може знадобитися психологічна допомога. “Зараз відбувається комунікація з Червоним Хрестом щодо забезпечення в тому числі й психологами, тому що перебувати здоровим людям в обсервації протягом 14 днів досить складно ”, – сказав Коваль.


На його думку, евакуйовані громадяни знаходяться зараз в нормальних умовах, але у випадку повідомлень чи інформації про якісь недоліки, він попросив інформувати Міністерство охорони здоров’я.


Як повідомлялось, вранці 20 лютого в харківському аеропорту сів літак із громадянами України та іноземцями, яких евакуювали з китайського міста Ухань. Після огляду і проходження прикордонного та митного контролю автобуси з евакуйованими вирушили в Нові Санжари на Полтавщині для розміщення на карантин у медичному центрі Нацгвардії.


Джерело статті: “https://cometa.news/u-moz-rozpovili-pro-umovi-dlja-evakujovanih-u-novih-sanzharah/”