В Євросоюзі підписали угоду про Brexit


Президент Європейської ради Шарль Мішель і президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйен підписали угоду про вихід Британії з Європейського Союзу у п’ятницю, 24 січня.

"Сьогодні я з Урсулою фон дер Ляйен підписали угоду про вихід Великобританії", — твитнул Мішель.

Today I signed the UK Withdrawal Agreement for the EU together with @vonderleyen

Things will inevitably change but our friendship will remain. We start a new chapter as partners and allies.

Hâte d écrire ensemble cette nouvelle page. pic.twitter.com/a7zmGeBwZS

— Charles Michel (@eucopresident) January 24, 2020

Президент Європейської ради зазначив, що дружба між ЄС і Британією збережеться.

"Деякі речі неминуче зміняться, але наша дружба збережеться. Ми починаємо новий розділ як партнери і союзники. І я зацікавлений в тому, щоб ми написали нову сторінку", — заявив він.

Урсула фон дер Ляйен, у свою чергу, написала, що після підписання документа відкривається можливість його ратифікації Європейським парламентом.

[email protected] Charles Michel and I have just signed the Agreement on the Withdrawal of the UK from the EU, opening the way for its ratification by the European Parliament. pic.twitter.com/rEqnUnJA2E

— Ursula von der Leyen (@vonderleyen) January 24, 2020

12 грудня у Великій Британії пройшли дострокові парламентські вибори. Згідно з результатами підрахунків, переможцем парламентських виборів стала Консервативна партія на чолі з прем’єр-міністром Борисом Джонсоном. Так, у Палаті громад (нижній палаті парламенту) консерватори отримали 365 місць з 650. Це означає, що консерватори самостійно зможуть сформувати більшість у парламенті і матимуть достатньо голосів для ухвалення необхідних рішень.

Нагадаймо, 22 жовтня Палата громад британського парламенту підтримала новий законопроект щодо Brexit, заснований на угоді про Brexit, досягнутої урядом з представниками ЄС минулого тижня.

У вересні британські депутати прийняли закон, який блокує вихід з Європейського союзу без угоди з Брюсселем 31 жовтня і змушує прем’єр-міністра країни просити про відстрочку Brexit.

Більше про проблеми і ризики Brexit читайте в статті Віктора Константинова для DT.UA "Ендшпіль".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/v-yevrosoyuzi-pidpisali-ugodu-pro-brexit-336524_.html”