Rolls-Royce почне випускати міні-ядерні реактори до 2029 року


Представники Rolls-Royce заявили про те, що мають намір почати випускати і встановлювати міні-ядерні реактори до 2029 року. Як повідомили вони в інтерв’ю BBC Today, такі реактори зможуть постачати замовникам за допомогою вантажівок, що дозволить зменшити витрати.

Вже до кінця десятиліття міні-реактори можуть стати одним із джерел енергії у Великій Британії. Разом з тим, противники цієї ідеї кажуть про те, що країна повинна повністю відмовитися від ядерної енергії, перейшовши на поновлювані джерела.

Існує також думка про те, що в бажанні досягти нульових викидів до 2050 року всі технології хороші. Міні-реактори зможуть конкурувати у вартості з дешевими альтернативними джерелами енергії, такими як вітряні електростанції.

У Rolls-Royce розраховують, що у Великій Британії будуть побудовані 10-15 міні-реакторів. "Хитрість полягає в тому, щоб отримати модульну конструкцію, в якій ми використовуємо передові методи цифрового зварювання і роботизовану збірку, деталі якої доставляються на місце і скріплюються болтами", — заявив Пол Стейн, технічний директор Rolls-Royce.

Підписуйтесь на наш "Telegram"-овий канал з новинами технологій та культури.

Раніше міжнародна група вчених заявила про те, що в атмосфері Землі підвищується концентрація потужного парникового газу трифторметана (гідрофторвуглецю-23, ГФВ-23), незважаючи на те, що його викиди повинні були бути повністю припинені в 2017 році.


Джерело статті: “https://dt.ua/TECHNOLOGIES/rolls-royce-pochne-vipuskati-mini-yaderni-reaktori-do-2029-roku-336589_.html”