Дослідники ідентифікували новий вид птерозавра

Дослідники з Університету Альберти (Канада) і Національного музею у Ріо-де-Жанейро (Бразилія) визначили раніше невідомий вид птерозавра, що жив на Землі 95 мільйонів років тому.

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі «Scientific Reports», відмінно збереглися останки цієї істоти були вперше виявлені у вапняковому кар’єрі в Лівані більше 15 років тому.

Автори дослідження кажуть, що птерозавр мешкав в районі океану Тетіс — стародавнього масиву солоної води, який поділяв древні суперконтиненти Лавразію і Гондвану в мезозойську еру (251-65,5 млн років тому).

Чим особливий новий вид птерозавра

Незважаючи на те, що останки птерозаврів знаходили на кожному сучасному континенті, скам’янілості цих тварин не дуже численні і розподілені нерівномірно. Найбільші прогалини в наукових даних про птерозаврах стосуються Африканського континенту і Аравійського півострова (в даному дослідженні ці регіони вчені вважали доречним об’єднати в один).

На думку дослідників, останки птерозавра, виявлені в Лівані 15 років тому, є найбільш повним зразком тварини, коли-небудь виявлених в цій об’єднаній області, а тому вони можуть заповнити прогалини у наших знаннях про те, які птерозавры мешкали 95 млн років тому на африканському континенті.

Вчені виявили, що птерозавры мали куди більшу видова різноманітність, ніж вважалося раніше. Новий вид отримав назву Mimodactylus libanensis. Він утворює нову групу зубчастих птерозаврів разом з близкородственным китайським видом Haopterus gracilis.

Фото: Scientific Reports

Ліванський птерозавр був частиною популяції літаючих рептилій, які мешкали 95 мільйонів років тому в районі стародавнього океану Тетіс, який простягався від території нинішнього Китаю до великої системи рифів, яка сьогодні є територією Лівану.

Регіон, в якому мешкав M. libanensis, характеризувався дрібними морськими водами з безліччю рифів і лагун. Цілком ймовірно, що тварина харчувалася ракоподібними, добуваючи їжу на поверхні мілководдя, як деякі сучасні морські птахи.

Як повідомляв «Навколо світу Украна», китайські палеонтологи виявили рекордну кладку птерозавра. Кілька скелетів дорослих особин і 215 яєць були виявлені в уламку пісковику у міста Хамі (в китайській провінції Кумуль). Палеонтологи досліджували за допомогою комп’ютерної томографії поки лише 40, але вже зробили відкриття. У 16-ти виявилися ембріони одного різновиду — Hamipterus tianshanensis, дорослі особини якої виростали до 1,2 метрів, а розмах їх крил сягав трьох метрів.

За матеріалами NewsweekДжерело статті: “http://povin.com.ua/256104-03-12.html”