Чому для України критично важливий новий транш МВФ: названо головні чинники

Експерти пояснили, що для України дуже важливо отримати новий транш від Міжнародного валютного фонду, це свого роду "страховка від потрясінь".

Об этом сообщает Компромат ГРУ


Про це йдеться в матеріалі "Апострофа".


"Думаю, що програма з фондом нас зможе вберегти від небажаних потрясінь. Це свого роду страховка, яка повинна бути оцінена нашими кредиторами, включаючи ті інвестфонди, які купували ОВДП (облігації внутрішньої державної позики) на внутрішньому ринку", — зазначив член ради Національного банку Україна Віталій Шапран.


Нагадаємо, саме активна скупка вітчизняних ОВДП нерезидентами сприяла в 2019 році істотному зміцненню гривні. І зменшення попиту на ці папери з їх боку в нинішньому році також сприяли девальвації національної валюти, яка розпочалася в березні - якщо на початку першого весняного місяця за "зелений" давали менше 25 гривень, то вже через два тижні він коштував 28 гривень і навіть більше. У квітні, втім, курс стабілізувався на відмітках трохи вище 27 гривень/долар, а в травні — опустився нижче цієї планки.


Керівник відділу аналітики групи компаній Forex Club Андрій Шевчишин згоден, що програма МВФ — це позитивний сигнал для української економіки.


"Звичайно ж, воно (рішення про надання кредиту) вносить більш позитивне очікування по всій гілці прогнозів", — переконаний аналітик.


Він додав, що позитивним є саме по собі прийняття "антиколомойського" закону, так як він значно знижує ризики для банківської системи, бюджету та інших супутніх сфер.


Однак не варто в зв’язку з інформацією про кредит чекати різкого зміцнення курсу — скажімо, до 25 гривень/долар.


За словами інвестиційного банкіра і фінансового аналітика Сергія Фурси, валютний ринок вже врахував в поточному курсі очікування від співпраці з фондом.


"Це, звичайно, позитивно, це підтримує, але це вже було в ціні", — говорить банкір.


Це, до речі, красномовно підтверджує міжбанківський валютний ринок, на якому 22 травня, в перший день після того, як було оголошено про досягнення угоди щодо співпраці з фондом, долар помірно дорожчав, досягнувши до кінця сесії рівнів 26,86-26,9 гривень.


Таким чином, курс найближчим часом — якщо брати період в один-два місяці — збережеться на нинішньому рівні.


"Найближчим часом особливих рухів не буде, тому що поки все стабільно, у нас сприятлива ситуація в торговому балансі, також будуть заходити гроші ззовні — не тільки МВФ, але і Всесвітній банк і ЄС. Тому гривня в хорошій формі", — говорить Сергій Фурса.


Детальніше читайте в матеріалі "Апострофа": Падіння не уникнути: що буде з доларом до кінця літа.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/economy/2020-05-25/pochemu-dlya-ukrainyi-kriticheski-vajen-novyiy-transh-mvf-nazvanyi-glavnyie-faktoryi/198265”