На фінансування Суспільного уряд України виділяє 1,2 млрд грн – Шмигаль

Шмигаль: Діяльність суспільного мовлення особливо важлива в кризові часи

Кабінет Міністрів виділяє 1,2 млрд грн на потреби Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ). Про це 29 березня поінформував у Telegram прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Об этом сообщает Руспрес

"Повністю поділяю твердження, що діяльність суспільного мовлення є особливо важливою у кризові часи. Саме тому на фінансування НСТУ уряд виділяє 1,2 млрд гривень, що більше, ніж було передбачено у 2019 році. Цьогоріч уже скасовані Євробачення та Олімпійські ігри, на які в бюджет закладалися додаткові кошти. Тому запропоновані зміни не мають бути суттєво відчутними для Суспільного", – написав глава уряду.28 лютого Національна суспільна телерадіокомпанія України заявила, що на її рахунки було накладено арешт.

"18 лютого Міністерство юстиції України відкрило виконавче провадження щодо стягнення із Суспільного боргу в сумі €10 млн 591 тис. 224 і 48 центів та 73 080 грн судового збору на користь акціонерного товариства Euronews", – підкреслили у НСТУ.

Як зазначає Суспільне, співпраця колишньої державної Національної телекомпанії України з Euronews почалося у 2010 році ще до створення суспільного мовника. Згодом із бюджету припинили виділяти гроші на оплату ліцензійних платежів за договором про створення україномовної версії Euronews, а всі борги перейшли до Суспільного.

Голова НСТУ Зураб Аласанія в коментарі виданню "ГОРДОН" розповів, що всі гроші, які надійдуть на рахунок Суспільного, підуть на погашення боргу перед Euronews.

28 лютого Міністерство культури, молоді та спорту України разом із Мінфіном ухвалило рішення про наближення фінансування, щоб Суспільне мало можливість якомога швидше розрахуватися з боргами.

Про проблеми з фінансуванням Суспільного Аласанія повідомляв ще у 2018 році. За його словами, з державного бюджету на 2019 рік суспільному мовнику виділили 1,005 млрд грн, хоч мали – 1,816 млрд.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-na-finansuvannja-gromadskogo-urjad-ukrajini-vidiljaje-1-2-mlrd-grn-shmigal-1493209.html”