Казахський лікар: давайте знімемо корону з цього вірусу!

последние новости в Украине останні новини в Україні
Фото:
YouTube


Хірург, експерт у політиці охорони здоров’я Ерік Байжунусов опублікував звернення до колег у всьому світі. Він нагадав, як у Середньовіччі зупиняли чуму і чорну віспу, і закликав світову спільноту запровадити всюди суворий карантин — єдиний на сьогодні ефективний засіб проти пандемії.

Об этом сообщает Руспрес

Казахські ЗМІ опублікували звернення лікаря Еріка Байжунусова до вітчизняних і зарубіжних колег. Про це в понеділок, 23 березня, повідомив ASPI з посиланням на TengriNews. Наводимо текст звернення повністю.

За іронією долі, слово карантин походить від італійського слова quarantа (куаранта), що означає цифру 40. Знаєте чому? У XIV столітті, коли чума по всьому світу забирала мільйони життів, у Венеції ухвалили закон, згідно з яким всі кораблі, що прибували до цього міста, були зобов’язані кинути якір і стояти біля берегів 40 днів. Через 40 днів на борт піднімалися лікарі і проводили огляд команди корабля. Якщо чуми не було, їм дозволялося заходити в порт, а якщо були підозрілі — їх відправляли на острів Лазаретто, де вони перебували під наглядом. До речі, сьогоднішнє слово "лазарет" теж звідти.

У ті роки чума по всій планеті забрала життя майже 200 мільйонів людей. Тільки вдумайтеся в ці цифри. Потім була чорна віспа. Вона теж вбила близько 50 мільйонів. Потім поліомієліт, малярія, сифіліс та багато ще чого. Так що вся наша історія — це війна з епідеміями, тобто з мікробами.

Так було доти, поки людство не придумало вакцину. До речі, слово "вакцина" походить від слова "корова". Вакцинація – окоровлення. Багато з вас знають, напевно, що вчені того часу помітили, що доярки не хворіли віспою. Вони в процесі доїння заражалися віспою в малих дозах і тому до цієї хвороби були стійкі. Цей принцип і був закладений в основу вакцинації, і після винаходу мікроскопа вакцинація врятувала мільярди людських життів.

З того часу число 40 має магічне значення практично у всіх релігіях, помічали? Тільки через 40 днів новонародженого показують людям, відзначають 40 днів після смерті людини і багато іншого.

У кочівників були також свої закони. Аул, де виявляли чуму, віспу та інші смертельні інфекції, вивішував чорний прапор, і все каравани обходили ті місця стороною. У деяких країнах такі населені пункти спалювали разом з хворими. Це ви теж, напевно, пам’ятаєте.

Слова "чумний якийсь", "очманілий" міцно увійшли в словники. Казахи теж лаялися, коли злилися: "Шешек", "Топалан", "Кояншик" та ін. Все це назви хвороб — віспа, епілепсія, туляремія. Люди не знали причин виникнення цих хвороб, тому їм залишалося тільки убезпечуватися. Тільки профілактика. І вони розуміли, що це врятує їм життя.

Дітей одягали в брудний одяг, обмазували сажею, щоб чужим було огидно до них торкатися. Вони інтуїтивно розуміли, що щось передається від сторонніх людей. Тому уникали контактів. Рефлекторно. Інстинктивно.

Вони також розуміли, якщо хто перехворів — той більше не хворіє. Таких наймали доглядати за тими, хто занедужав. Створювали спеціальні місця, куди привозили хворих, і там їм надавали допомогу. Як могли.

Цілі міста в Європі спустошувалися. Всі тікали. Хто куди. Хвороба вбивала всіх. Ось таке було життя тоді.

Як бачите, за ці шість століть нічого не змінилося. Карантин досі існує і працює за тими ж принципами. Хвороби також спалахують по всьому світу, забираючи тисячі життів.

Нинішня війна — чергова. І далеко не остання. Але чим вона відрізняється?

А ось чим. З’явилися нові хвороби. Віруси почали мутувати. Хто винен? Ми! Йде глобальне потепління планети, змінюється клімат. А віруси живуть тільки в живих організмах. Їм треба розмножуватися, а для цього потрібні нові території, тобто наші організми. Адже вони теж живуть на цій планеті. З моменту зародження життя, тобто більше 3 мільярдів років. БІЛЬШЕ 3 000 000 000 РОКІВ!

Тому у вірусів свої претензії до нас.

Ми ж з’явилися зовсім недавно. І нас стало багато. Майже 7 мільярдів. Отож віруси періодично і вселяються в нас. А ми передаємо їх один одному. Через наші звички і обряди. Один заражений передає їх у середньому шести своїм знайомим, ті — своїм шести знайомим, і так далі. Як фінансова піраміда. Або мережевий маркетинг.

І єдина можливість зупинити цю війну — це розірвати ланцюжок передачі вірусу. Щойно останній заражений відлежиться в лазареті без доступу до інших людей близько 3 тижнів — ланцюжок розірветься.

Ці три тижні наш організм буде воювати з вірусом. У 97 відсотках випадків він перемагає, а в трьох відсотках, на жаль, ні. Вмирають найслабші з нас. Як на будь-якій війні. Це люди похилого віку, діти, вагітні та хворі.

Що ми маємо винести з цього уроку? Всі, при тому. Головний висновок: інфекції не сплять. Вони тут, поруч. Світ змінився. Він став глобальним. Тепер такі війни будуть частими. Вакцин проти нових хвороб немає. Поки ми придумаємо одну, десь з’явиться інша хвороба. До цього треба бути готовим.

Економіка, політика, фінанси — це важливо. Але, як всі переконалися, в умовах епідемії всі ваші ринки руйнуються. Це світова війна. Коли число жертв йде на тисячі, жодні економічні показники не спрацьовують.

Ні, я не перебільшую. Аж ніяк. Просто слід бути реалістом. Якщо хвороби немає, то це не означає, що вона зникла. У нас просто перемир’я. Ми вакцинуємо, вони нас не чіпають. Але за 30 із гаком років народжується нове покоління людей, яке вважає себе розумнішим, ніж попереднє, і яке змінює принципи захисту від епідемій.

І тоді епідемія повертається до кордонів цієї держави, і безтурботне нове покоління знову починає гинути тисячами.

І тому зараз знову настав момент, коли МИ, хто має диплом медичного працівника, незалежно від посади і спеціальності, як ніколи повинні стати на захист здоров’я населення. Ні, це не просто слова. Треба забути чвари і образи і виконати свій професійний обов’язок.

Державні, приватні, відомчі — без різниці. Ми медики, і тільки від нас зараз залежить, чи пошириться ця китайська зараза серед нашого народу і забере життя наших людей.

Тепер МИ все — інфекціоністи. Починаючи від санітарки в віддаленому аулі і закінчуючи міністром. Ми пережили багато епідемій. Бачили поліомієліт, кір, сибірку, чуму і багато іншого. І завжди виходили переможцями. Завдяки саме нашим зусиллям багато смертельних хвороб пішли в минуле.

Тому я як лікар, що працює в системі більше 30 років, закликаю всіх своїх колег, багатьох з яких я знаю особисто, і всіх, з ким не знайомий, де б хто не працював, зробити все необхідне, незважаючи на час і особисті інтереси. Настав час довести, що таке медицина і медичний працівник. Зараз люди в білих халатах рятують планету.

І давайте знімемо корону цього вірусу! Разом ми впораємося.

Нагадаємо, італійська актриса Лючія Бозе на дев’яностому році життя померла через коронавірус.

ASPI також повідомляв, що українські пенсіонери ігнорують карантин.Джерело статті: “https://aspi.com.ua/publications/kazakhskiy-likar-davayte-znimemo-koronu-z-cogo-virusu”